Dawniej budowa stropu opiera się przede wszystkim na zbijaniu deskowania. Całość polegała na odpowiednim ułożeniu zbrojenia i wykonywano wylewkę betonu. Tak jednak budowano jakieś 50 lat temu, teraz czasy się zmieniły, ponieważ we współczesnych czasach, stosuje się dosyć duże i stosunkowo ciężkie płyty, zamiast wielu drobnych elementów. W ten sposób zużycie materiału drewnianego jest zdecydowanie mniejsze, a samo zbrojenie, wykonuje się jedynie w newralgicznych punktach danego budynku. Dzisiaj montaż nowoczesnego stropu z wielkich płyt, to kwestia kilku godzin. Co najważniejsze tego typu materiał, pozwala na osiągnięcie większych rozpiętości, co jest wymagane w przypadku dużych obiektów budowlanych. Można powiedzieć, że takie prostokątne płyty, doskonale sprawdzają się w praktyce.
Możliwość docięcia płyt zgodnie z własną inwencją twórczą
Istnieje też opcja dostosowania płyt w taki sposób, aby były one docięte odpowiednim urządzeniem po skosie czy też w inny mniej charakterystyczny sposób, ale lepiej mimo wszystko, pozostać przy sprawdzonych metodach. Wiele na pewno zależy od tego, jaki budynek stawiamy, dlatego też w momencie gdy obiekt ma mieć zaplanowany komin, to wówczas, trzeba zdecydować się na płytę z odpowiednim wycięciem na komin. Ostatecznie w takim wariancie, można też postawić na piony instalacyjne, wiele tak naprawdę zależy, od naszego podejścia. Mniejsza i lżejsza płyta pozwalająca wykonać strop prefabrykowany, nie musi być złym wyborem. Warto zauważyć, że mimo wszystko wspomniany materiał, bez problemu jest w stanie utrzymać wysoką wytrzymałość techniczną. Lżejsze płyty, to przede wszystkim wygodniejszy transport, co w wielu przypadkach, można potraktować, jako ważną zaletę. To też pokazuje, że zmieniający się materiał, jest w stanie doskonale przyjąć się w przypadku nowoczesnych prac budowlanych.
Przyspieszenie budowy obiektu
Za takim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim szybkość wykonywanych prac. Można powiedzieć, że wygodny montaż również w dużej mierze przyczynia się do spopularyzowania takiej metody. Mniejsze zużycie betonu, to w ostateczności duże oszczędności finansowe, co w przypadku dużych obiektów, może mieć duże znaczenie. Same płyty charakteryzują się wysokimi parametrami akustycznymi, co sprawia, że o wiele lepiej radzą sobie z rozchodzącym się dźwiękiem. Odpowiednia zdolność do akumulacji ciepła sprawia, że obiekty tego typu lepiej utrzymują ciepło, co w ostateczności, okazuje się dobrym rozwiązaniem w praktyce. Co ciekawe ten rodzaj płyt, możemy montować nawet w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Oznacza to, że praca w zimie jest szansą na przyspieszenie całego procesu budowy